Czy w Indiach BitCoin stanie się w pełni legalną kryptowalutą?

Jak wynika z doniesień indyjskich mediów, już wkrótce ten kraj może dokonać legalizacji kryptowalut. Czy w przypadku BitCoina powtórzy się sytuacja podobna do tej w Japonii?

Ustalenie regulacji prawnych dotyczących kryptowalut 

Kilka dni temu w Indiach odbyło się spotkanie parlamentu, na którym dyskutowano właśnie na temat wirtualnych walut. Większość indyjskich parlamentarzystów uważa, że w ich kraju konieczne jest wprowadzenie odpowiednich regulacji w kwestii kryptowalut, a także ustalenie statusu m.in. BitCoina, czyli najbardziej popularnej obecnie wirtualnej waluty. Oczywiście nie zabrakło także opinii, że kryptowaluty powinni być bezsprzecznie zakazane w Indiach.

Czy BitCoin stanie się w pełni legalną kryptowalutą na terenie Indii ?
Czy BitCoin stanie się w pełni legalną kryptowalutą na terenie Indii ?

Czy BitCoin będzie legalną indyjską kryptowalutą?

Po spotkaniu, indyjskie media odrazu spekulowały na temat przyszłości wirtualnych walut w ich kraju, podkreślając, że już niebawem BitCoin może stać się w pełni legalny. W takiej sytuacji będzie można opodatkować wszelkie transakcje oraz inwestycje związane z BitCoinem. Oznacza to również, że państwo indyjskie będzie mieć znacznie większą kontrolę nad rynkiem kryptowalut (m.in. zapobieganie praniu brudnych pieniędzy, wzrost bezpieczeństwa użytkowników).

W połowie maja komisja ma pokazać konkretne wyniki swoich prac i wtedy Ministerstwo Finansów podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie.

 

źródło: http://btcpolska.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.